Günümüzde Macun gibi Sünen bir mevzuu var. Türban, Baş Örtüsü.

Özde bir konunun Üzerine durmak isterim ki. Yanlış anlamalara sebep olmayayım. Bence, Herkes istediğini giyebilir yada takabilir. Ancak Sınırsız hürriyet kendi kaosunu da oluşturur. Başka bir deyişle “Herkesin kolunu sallama hürriyeti takî yanındakinin burnuna çarpana kadardır”. Bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da masumiyetimizi ve samimiyetimizi kaybettik. Merak eden vardır diye belirteyim Ben de Müslümanım, Bende Namazımı kılarım, Sağlık nedeni (Böbreğim yok ) ile Oruç tutamam ama İslam da O nun da çaresi var. Ama bir farkım Ben kayıtsız Şartsız Tüm varlığımı Vatanıma, Atatürk İlke ve İnkılaplarına adadım.

Tesettür, örtünmek anlamında İslam dini terimi. İslam dünyasında kişilerin kıyafetleri ile ilgili hususları belirlemede kullanılan bir kavramdır. (Kaynak wikipedia)

“Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini sakınsınlar, ırzlarını korusunlar: görünmesi zaruri olanların dışında zinetlerini (Benim anladığım Zinet Bedendir.) açmasınlar ve başörtülerini yakalarının üzerine vursunlar; “
(Nur Sûresi 31. Ayet)

“Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış elbiselerinden üzerlerini sıkıca örtsünler! Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah, çok bağışlayıcıdır, merhamet edicidir.”
(Ahzab Suresi 59. ayet)

Konunun bu kadar mevzuu edilmesi herkesin ayrı bir ucundan konuyu ele alması. Eskiden böyle bir konu yoktu. Yada bu şekilde konuyu ele almazlardı. Şimdilerde bakıyorum her yer, Türbanlı kadınla ve enteresan bir bıyık tipiyle doldu. Bir konuyu kaçırmayalım. Bu insanlar bu güne kadar nerede idi.

Şimdilerde girdiğim tüm kurumlarda bu bıyık var. Gelinen noktada “Ben de İktidardanım” mesajı bağıra bağıra veriliyor. Yani bir zümrenin işareti gibi. Peki Türban… Oradaki durum da aynı. Yani Ben İktidardanım. Konunun Dinle filan hiç ilgisi yok. Yok mu gerçekten inanarak kapanan.? Tabi ki var hatta epey çok. Ama konu sulanmış bir kere. Ben Türban konusunun ilk çıktığı tarihte üniversitede Öğrenciyim. Bir bayan öğrenci Pencereden içeri atladı. Kapıdan almamışlar. Anladım ki Müslüman Türbansız olmaz… ama Sınıfa pencereden girebilir. Bu özenti neden? Neden Bir türlü anlamıyoruz Türbanın Dinle bir alakası olmadığını. Türban, bir iklim kıyafetidir. Doğrudur da. Vücudun Su tutması için giyilen süper bir icat. Biliyorum çünkü ben de giydim. Ama Sen bunu alıp ılıman yerde giyersen Kokarsın. Hepsi bir yana o da Modifiyeleşti. Ve Kumaşı solur dedik. Bir baktık Türbanlı Yüzücü kıyafeti çıktı. Haydaa! Bu ne şimdi. Müslümanlıktan çıktı mevzuu.. Birisi dedi ki bizimde hakkımız var. Birisi dedi haklısınız. Hooop Durun bakalım yanlış yoldayız.

Arkadaşım Konu Bildiğin gibi değil. Türban, Peçe, Çarşaf, vb. Bular gericiliktir. Neden mi? Bu gün gelinen noktada Koministler için “Orak-Çekiç” ne ise “Türbanda” odur. Siyasi bir simge. Hiç kusra bakma bunu, bu hale sen getirdin. Çünkü Başı açık gezene de Gayri Müslüm diyen sensin. Şimdi gelelim İşin beni ilgilendiren kısmına.

Ben o bez parçasını kafama takmadığım için Müslümanlığımı eleştiren sen. İktidara yakın gözükmek için Konunda ısrar ediyorsun. Anlamadığımı zannedip bir de beni salak zannediyorsun.

Bu memlekette Kılık kıyafet devrimi yapıldı ki. Sırf Din ile insanlar sömürülmesin diye. Başında takkesiyle Bangır bangır Din sömürüsü yapan -Sözüm ona – Dindar, Gerçekten de dini Dar. Daha önceki yazılarımda da bahsettim devrim yasaları değiştirilemez. Aşağıda iki tane Kanun maddesi veriyorum.

 

ŞAPKA İKTİSASI HAKKINDA KANUN

  Kanun Numarası: 671
    Kabul Tarihi: 25/11/1925
    Yayımladığı Resmi Gazete Tarihi: 28/11/1925
    Yayımladığı Resmi Gazete Sayısı: 230

Madde 1 – Türkiye Büyük Millet Meclisi azaları ile idarei umumiye ve hususiye ve mahalliyeye ve bilümum müessesata mensup memurin ve müstahdemin Türk milletinin iktisa etmiş olduğu şapkayı giymek mecburiyetindedir.Türkiye halkının da umumi serpuşu şapka olup buna münafi bir itiyadın devamını hükümet meneder.
Madde 2 – İşbu kanun tarihi neşrinden itibaren meriyülicradır.
Madde 3 – İşbu kanun Büyük Millet Meclisi ve İcra Vekilleri Heyeti taraflarından icra olunur.

BAZI KİSVELERİN GİYİLEMİYECEĞİNE DAİR KANUN

Kanun Numarası: 2596
    Kabul Tarihi: 03/12/1934
    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 13/12/1934
    Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 2879

Madde 1 – Her hangi din ve mezhebe mensup olurlarsa olsunlar ruhanilerin mabet ve ayinler haricinde ruhani kisve taşımaları yasaktır.
Hükümet her din ve mezhebden münasib göreceği yalnız bir ruhaniye mabed ve ayin haricinde dahi ruhani kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsaadeler verebilir. Bu müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhani hakkında yenilenmesi veya bir başka ruhaniye verilmesi caizdir.
Madde 2 – Türkiye’de kanuna tevkifan teşekkül etmiş ve edecek olan izcilik ve sporculuk gibi topluluklar ve cemiyet ve kulüb gibi heyetler ve mektebler mahsus kıyafet, alamet ve levazım taşımak istedikleri zaman yalnız nizamname veya talimatname ile muayyen tiplere uygun kıyafet, alamet ve levazım taşıyabilirler.
Madde 3 – Türkiye’de bulunan Türklerin ve yabancıların, yabancı memleketlerin siyaset, askerlik ve milis teşekkülleri ile münasebetli kıyafet ve alametlerini ve lavazımını taşımaları yasaktır.
Madde 4 – Ecnebi teşekkül mensuplarının kendi kıyafet, alamet ve levazımları ile Türkiye’yi ziyaret etmeleri, İcra Vekilleri Heyetince tayin olunacak mercilerin müsaadesine tabidir.
Madde 5 – Türkiye Devleti nezdine memur bulunanların kıyafetleri beynelmilel mer’i adetlere tabidir.
    Müsaadei mahsusa ile gelen yabancı memleketler kara, deniz, hava kuvvetlerine mensup kimselerin resmi üniformalarını nerelerde ve ne zaman taşıyabilecekleri İcra Vekilleri Heyeti karariyle tayin olunur.
Madde 6 – Bu kanunun tatbik suretini gösterir bir nizamname yapılır.
Madde 7 – Birinci maddenin hükümleri bu kanunun neşri tarihinden itibaren altı ay sonra ve diğer maddelerin hükümleri kanunun neşri tarihinden itibaren mer’idir.
Madde 8 – Bu kanunun icrasına İcra Vekilleri Heyeti memurdur.

Bu gün size bu kıyafeti çıkart demem ama. Çıkartmaz isen Bu memleketi ayırmaya devam edersin. O vakit işte kolun benim burnuma çarpar. Bu memleketi sizin bu saçma pagan alışkanlıklarınıza kurban vermem ben. İstersen Üstüne din gereği diye Astronot kıyafeti giy umurumda değil. Bu sizin kişisel seçiminiz. Ama İşgal ettiğiniz mevki ne gerekiyorsa diyetini ödeyeceksin.

Bu Ülkede Memleketin kurumunda çalışıyorsan, İster Öğretmen ol, İster Hakim savcı, İster belediyede temizlikçi, İstersen En tepede bürokrat ol. Ama kanunun gerektirdiği gibi giyin. Bu memleketi idare edenler Ulu Önder Atatürk’ün yolundan ayrılırsa Cemaat…

Saygılarımla
Altuğ Aytaçoğlu – 09.04.2012

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.