Sayın Büyüklerimiz “Dindar Bir gençlik Yetiştireceğiz. Gençlerimiz Ateist mi olsun” Diyor.
Yahu Size ne! Siz müdahale etmediğiniz zaman ateist mi oluyoruz? Çok şükür anamız da var babamız da var. Size ne oluyor? Bizi siz mi yetiştiriyorsunuz? Bırakın bu işleri de memleketi yönetin. Kendi çıkarlarınız için her türlü kararı aldınız. Her türlü kişiyle, kurumla çatıştınız, kavga ettiniz. Kimisini yendiniz. Kimisini ezdiniz. Çok şükür gücünüzden(!) eminiz. Hani ‘insanı tükürüğünde boğar’ cinsinden. Ama neden korkmuyoruz biliyor musun? Çünkü, “Muhtaç olduğum kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” Çünkü, çok şükür , anamdan, babamdan, atamdan aldığım iman. Sizin verdiğinizden çok daha fazladır. Çünkü, ben geçmişimle gurur duyarım. Çünkü, ben cumhuriyetin çocuğuyum. Şimdi sizler bizlerin değerleriyle oynuyorsunuz. Evet olan budur. Ve bunu da kendi istediğiniz gibi yapıyorsunuz. Şunu unutmayın, kendi vatanımda ben hiçbir zaman azınlık olmam. Bu vatan için kanımı verdim ben. Yine de veririm. Helal de olsun. Kalbimin vücuduma pompalayacak son damla kan kalmayana kadar bu vatanı korurum. Bu yüzden sizde rahat olun gözünüz arkada kalmasın. Ben Cumhuriyet çocuğuyum. Suskunluğum sizleri yanıltmasın. Hatırlayın, Türk Milletinin Gücü, son ana kadar kendini hissettirmez. Ama tarihte defalarca kendini ispatlamıştır ki Cumhuriyetime uzanan ellerin hepsi cezalarını bulmuşlardır.

Tek bir milli faaliyet yapmayan bir gençlik. Ve bu gençlik şimdi Diyanetin sponsorluğunda Umrelere gidiyor. Cumhuriyet Bayramlarına, 19 Mayıs bayramlarına, 23 Nisanlar bayramlarına kısıtlamalar geliyor. -Sebebi de ‘Şekilciymiş’ Ondan- Umrede bu gençler bilimsel araştırma yapmayacak sanırım. O halde sebep ne? Okullara dağıttığı bedava kitabın yanında birer tane NUTUK (SÖYLEV) de verin de samimiyetinizden emin olayım. “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) organizasyonuyla, çeşitli meslek liseleri, imam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerinde öğrenim görecek 440 Somalili’den bir grup Türkiye’ye geldi. Somalililer’i, Esenboğa Havalimanı’nda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez karşıladı.” Siz burada Laiklikten bahsedebilir misiniz? Bu organizasyonlar Buram buram Pennsylvania Kokuyor.

“Bırakın bu işleri İşinizi yapın.”

Mustarip olduğum, Din değil Yanlış anlaşılmasın. Ben Din le siyaset yapanlardan mustaribim. Çok Şükür Müslümanım da… Beş vakit Namazımı da kılarım. Ama bununla Şov yapmam. Musevi de arkadaşım var. Hıristiyan da var. Hatta Ateist te var. Ama Bu beni de ilgilendirmez Sizi de… “Hiçbir düşünce ve mülahazanın Türk millî menfaatlerinin, Türk varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün, tarihî ve manevî değerlerinin, Atatürk milliyetçiliği, ilke ve inkılâptan ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremeyeceği ve laiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının, Devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamayacağı;” Bu Satırlar Anayasadan.

Saygılarımla.
Altuğ Aytaçoğlu – 03.02.2012

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.